Wyszukiwarka połączeń kolejowych - Następny element przedstawia listę zagadnień dostępnych dla tego działu. Użyj strzałek góra, dół, by przejść do kolejnych zagadnień. Cała treść zagadnienia zostanie odczytana bez potrzeby wciskania przycisku enter i zwijania/rozwijania treści poradnika.

 • Nazwy stacji
  Lista podpowiadanych stacji zostaje zaprezentowana po wpisaniu pierwszego znaku i jest odpowiednio zmieniana po wprowadzeniu każdego kolejnego. Jeśli rozpoczniesz wpisywanie stacji a nie wybierzesz żadnej stacji z podpowiadanej listy system automatycznie przypisze pierwszą stację z listy.
 • Preferencje
  W przypadku, gdy zależy Tobie na wyszukaniu połączeń oferujących dodatkowe usługi (np. podróż w wagonie sypialnym), możesz zawęzić listę wyszukanych połączeń do takich, które spełniają Twoje wymagania. Służy do tego opcja PREFERENCJE.
 • Utrudnienia przypisane do pociągu
  Pod przyciskiem Utrudnienia w Wynikach wyszukiwania znajdziemy utrudnienia jakie zostały przypisane do wybranego pociągu, a które mogą mieć wpływ na opóźnienie pociągu. Natomiast pod przyciskiem Utrudnienia w Szczegółach połączenia zaprezentowane zostają te same utrudnienia, ale z uszczegółowieniem co do miejsca ich wystąpienia.
 • Podróż powrotna
  Mając zaprezentowaną przez system listę połączeń według Twoich kryteriów wyboru możesz zaplanować podróż powrotną korzystając z opcji POŁĄCZENIE POWROTNE dostępnej pod rozwijalną listą po najechaniu kursorem i kliknięciu na trzy kropki z prawej strony relacji.
 • Zatwierdzenie wyszukanego połączenia
  Zatwierdzenia dokonanego przez siebie wyboru połączenia możesz dokonać na dwa sposoby, wykorzystując przycisk SZUKAJ lub używając przycisku ENTER na klawiaturze.
 • Kup bilet
  Opcja jest dostępna dla połączeń wybranych przewoźników, którzy prowadzą sprzedaż biletów w swoich serwisach internetowych. Przycisk KUP BILET widoczny jest dla połączeń danego przewoźnika w ramach przedsprzedaży, zgodnie z regulaminem serwisu, który obsługuje zakup biletu (przeważnie, najwcześniej 30 dni przed wybraną datą przejazdu, a w przypadku wybranych pociągów międzynarodowych oferta sprzedażowa dostępna jest na 60 dni przed wybraną datą przejazdu). Wybranie opcji KUP BILET skutkuje przekierowaniem do sprzedażowego serwisu internetowego wybranego przewoźnika.
 • Stacja pośrednia
  Jeśli planujesz kilkuetapową podróż lub chcesz jechać przez konkretną stację użyj przycisku "Dodaj wymaganą stację pośrednią" i wskaż planowany czas pobytu w danej miejscowości. Możesz dodać maksymalnie pięć stacji pośrednich.

Opóźnienia i utrudnienia - Następny element przedstawia listę zagadnień dostępnych dla tego działu. Użyj strzałek góra, dół, by przejść do kolejnych zagadnień. Cała treść zagadnienia zostanie odczytana bez potrzeby wciskania przycisku enter i zwijania/rozwijania treści poradnika.

 • Nazwy stacji
  Lista podpowiadanych stacji zostaje zaprezentowana po wpisaniu pierwszego znaku i jest odpowiednio zmieniana po wprowadzeniu każdego kolejnego. Jeśli rozpoczniesz wpisywanie stacji a nie wybierzesz żadnej stacji z podpowiadanej listy system automatycznie przypisze pierwszą stację z listy.
 • Opóźnienia i utrudnienia
  Wyszukuj utrudnienia i opóźnienia w odniesieniu do wybranej stacji bądź trasy pociągu. Możesz też wyświetlić wszystkie opóźnione pociągi w bieżącym czasie jak również sprawdzić czy na interesującej Cię stacji planowane są jakieś utrudnienia w ruchu pociągów. Znajdziesz to pod zakładką Komunikaty. Z treścią utrudnienia możesz zapoznać się po kliknięciu na przycisk Szczegóły utrudnienia.
 • Komunikaty
  Z poziomu Komunikatów możesz wyświetlić listę połączeń, dla których zostało wprowadzone utrudnienie, a po wybraniu Szczegółów połączenia sprawdzisz przypisane utrudnienia na poszczególnych stacjach przebiegu pociągu.

Pociągi na mapie - Następny element przedstawia listę zagadnień dostępnych dla tego działu. Użyj strzałek góra, dół, by przejść do kolejnych zagadnień. Cała treść zagadnienia zostanie odczytana bez potrzeby wciskania przycisku enter i zwijania/rozwijania treści poradnika.

 • Wybór województwa
  System po wczytaniu mapy prezentuje pociągi na obszarze całego kraju, jeżeli chcesz wybrać interesujące Cię województwo skorzystaj z rozwijalnej listy województw, a swój wybór potwierdź kliknięciem na nazwie. Ostatnie Twoje ustawienie oglądanego zakresu informacji zostanie zapamiętane.
 • Ikona składu pociągu
  Jeżeli klikniesz na ikonę wybranego przez Ciebie pociągu, wówczas zostanie Tobie zaprezentowana cała trasa przebiegu pociągu, wraz z występującymi na trasie przebiegu pociągu utrudnieniami. Natomiast po najechaniu myszka na ikonę pociągu otrzymasz w okienku nad ikoną komplet podstawowych informacji o pociągu. Po kliknięciu na przycisk szczegóły połączenia zostaniesz przekierowany do odpowiedniej zakładki.

Plakatowy rozkład jazdy pociągów - Następny element przedstawia listę zagadnień dostępnych dla tego działu. Użyj strzałek góra, dół, by przejść do kolejnych zagadnień. Cała treść zagadnienia zostanie odczytana bez potrzeby wciskania przycisku enter i zwijania/rozwijania treści poradnika.

 • Nazwy stacji
  Lista podpowiadanych stacji zostaje zaprezentowana po wpisaniu pierwszego znaku i jest odpowiednio zmieniana po wprowadzeniu każdego kolejnego. Jeśli rozpoczniesz wpisywanie stacji a nie wybierzesz żadnej stacji z podpowiadanej listy system automatycznie przypisze pierwszą stację z listy.
 • Plakat z tłem lub bez tła
  Każdy plakat typu ODJAZDY możesz pobrać w dwóch wersjach - z tłem (dane wyświetlane są w sposób analogiczny jak na stacjach, tzn. na żółtym tle) lub bez tła (dane wyświetlane są na białym ekranie). Plakaty typu PRZYJAZDY przedstawiane są tylko w wersji bez tła.
 • Zmiana rozkładu jazdy
  Zmiany w rozkładzie jazdy udostępniamy najpóźniej 21 dni przed uruchomieniem nowego rozkładu jazdy. Ewentualne ich uaktualnienia są publikowane na stronie raz na tydzień.

Sieciowy rozkład jazdy pociągów - Następny element przedstawia listę zagadnień dostępnych dla tego działu. Użyj strzałek góra, dół, by przejść do kolejnych zagadnień. Cała treść zagadnienia zostanie odczytana bez potrzeby wciskania przycisku enter i zwijania/rozwijania treści poradnika.

 • Zmiana rozkładu jazdy
  Zmiany w rozkładzie jazdy udostępniamy najpóźniej 21 dni przed uruchomieniem nowego rozkładu jazdy. Ewentualne ich uaktualnienia są publikowane na stronie raz na tydzień.
 • Numer linii
  Jeżeli nie znasz dokładnego numeru linii, dla której chcesz pobrać rozkład, możesz skorzystać z rozwijanej listy podpowiedzi. Lista ta zostaje przez system wyświetlona po wpisaniu pierwszej cyfry i jest odpowiednio zawężana po wprowadzeniu każdej kolejnej.
 • Numer tablicy
  Jeżeli nie znasz dokładnego numeru tablicy, dla której chcesz pobrać rozkład, możesz skorzystać z rozwijanej listy podpowiedzi. Lista ta zostaje przez system wyświetlona po wpisaniu pierwszej cyfry i jest odpowiednio zawężana po wprowadzeniu każdej kolejnej. Pamiętaj, że numery tablic mogą zaczynać się od litery lub mieć literę za numerem tablicy. Duże litery przed numer tablicy oznaczają połączenia: M - międzynarodowe, B- bezpośrednie, P – pendolino, A – aglomeracyjne. Małe litery na końcu numeru tablicy oznaczają warianty alternatywne bądź uszczegółowienie odcinka tablicy bez literki.

Katalog stacji - Następny element przedstawia listę zagadnień dostępnych dla tego działu. Użyj strzałek góra, dół, by przejść do kolejnych zagadnień. Cała treść zagadnienia zostanie odczytana bez potrzeby wciskania przycisku enter i zwijania/rozwijania treści poradnika.

 • Nazwy stacji
  Na wykazie prezentowane są najczęściej wybierane stacje. Przy wyborze możesz skorzystać z listy, jeśli interesująca Cię stacja znajduje się na niej. Możesz również wyszukiwać stacje wpisując pierwszy lub kolejne znaki, zmieniając tym samym podpowiadaną listę stacji. Jeśli rozpoczniesz wpisywanie stacji a nie wybierzesz żadnej stacji z podpowiadanej listy system automatycznie przypisze pierwszą stację z listy.
 • Ikona wózka inwalidzkiego
  Po najechaniu na ikonę wózka inwalidzkiego prezentowane są informacje o udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych jakie są dostępne na wybranej stacji.

Katalog połączeń - Następny element przedstawia listę zagadnień dostępnych dla tego działu. Użyj strzałek góra, dół, by przejść do kolejnych zagadnień. Cała treść zagadnienia zostanie odczytana bez potrzeby wciskania przycisku enter i zwijania/rozwijania treści poradnika.

 • Relacje
  Aby wyświetlić relacje obsługiwane przez danego przewoźnika, które zawierają wybraną stację, należy wypełnić pole "Stacja" i wybrać przycisk Szukaj". System podpowiada nazwę stacji występującej w relacjach danego przewoźnika po wpisaniu pierwszego lub kolejnych znaków, zmieniając tym samym podpowiadaną listę stacji.
 • Trasa/trasy
  System prezentuje szczegóły wybranej relacji oraz w polach wyboru stacji automatycznie podpowiada stację początkową i końcową. Zmiany wyboru stacji możesz dokonać, korzystając z rozwijalnej listy stacji. Listy podpowiadają tylko te stacje, które znajdują się na wybranej trasie. Przycisk SZUKAJ zatwierdza Twój wybór i przechodzi na stronę wyszukiwarki połączeń.
Uwaga, znajdujesz się w menu modalnym. W celu zamknięcia menu modalnego użyj klawisza ESCAPE. Wciśnij TAB by poruszać się po kolejnych elementach w ramach otwartego menu.
Uwaga, znajdujesz się w oknie modalnym. W celu zamknięcia okna modalnego użyj klawisza ESCAPE. Wciśnij tab by poruszać się po kolejnych elementach w ramach otwartego okna.
Uwaga, znajdujesz się w oknie modalnym. W celu zamknięcia okna modalnego wybierz którąś z opcji dostępnych na końcu okna. Wciśnij tab by poruszać się po kolejnych elementach w ramach otwartego okna.
Uwaga, znajdujesz się w oknie modalnym. W celu zamknięcia okna modalnego użyj klawisza ESCAPE. Wciśnij tab by poruszać się po kolejnych elementach w ramach otwartego okna.
Uwaga, znajdujesz się w oknie modalnym. W celu zamknięcia okna modalnego użyj klawisza ESCAPE. Wciśnij tab by poruszać się po kolejnych elementach w ramach otwartego okna.
Uwaga, znajdujesz się w oknie modalnym. W celu zamknięcia okna modalnego użyj klawisza ESCAPE. Wciśnij tab by poruszać się po kolejnych elementach w ramach otwartego okna.